İSTANBUL & ADALAR TURU 1 Gece 2 Gün

2 GECE 3 GÜN İSTANBUL & ADALAR TURU GEZİSİ

1nci Gün : Belirtilen Saatte Kurumumuzun Önünde Toplanıp Hareket Ediyoruz . Pozantı – Aksaray – Ankara – Bolu üzeri Güzergahını Takip Ederek Yol üzerinde alacağımız Molalarla Beraber Tahmini Olarak Saat 07,30 da İstanbul’a varıyoruz.

2nci gün : Ortaköy – Eminönü – Pierre Lotti

İlk noktamız olan boğaz kıyısındaki hareketli bir meydan olan Ortaköy’de kahvaltımızı aldıktan sonra(ekstra), kıyıda yer alan ve ışıklarıyla dikkat çeken görkemli Ortaköy Camii gezip bir birinden güzel fotoğraf çekiyoruz. Güzel fotoğrafların ardından Boğaz’da Tekne turu(eksrta) yapmak üzere yola koyuluyoruz yaklaşık 1 saat süren tekne turu ardından tarihi Eminönü iskelesinde balık ekmek için serbest zaman veriyoruz. Günün son noktası olan ve  kimi kaynaklara göre öğrencilik yıllarında; kimi kaynaklara göreyse, 1867 yılında yaptığı Okyanusya seferi sırasında, Tahiti’li yerliler tarafından verildiği söylenen Pierre Loti tepesine ulaşıyoruz eşsiz İstanbul manzarasını izledikten sonra otelimize geçiyoruz.

3ncü Gün : Adalar – Taksim – Galata Kulesi

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltıdan sonra aracımız ile Adalar Turu yapmak için harekete geçiyoruz. Adaları gezdikten sonra diğer noktamız olan ve araç trafiğine kapalı olan İstiklal Caddesi boyunca nostaljik tramvaylar sefer yapılan ve sıralanmış 19. yüzyıldan kalma binalar ile meşhur olan Taksim Meydanı / İstiklal Caddesine ulaşıyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra 1348 yılında yapılan 9 katlı ve 63m yüksekliğe sahip büyüleyici hikayeye sahip olan Galata Kulesi ile günümüzü sonlandırıp otele geçiz yapıyoruz. 4ncü Gün;  Sultan Ahmet Camii – Ayasofya

Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası ilk noktamız olan 609-1617 yılları arasında Osmanlı Padişahı I. Ahmed tarafından İstanbul’daki tarihî yarımadada 10.000 insana ibadete açık olan Sultan Ahmet Cami’ye varıyoruz gezimizi tamamladıktan sonra büyüleyici ışıklandırması ve tarihi ile meşhur olan Ayasofya Cami’ye geçiyoruz rehberimizden buranın hakkında hikayeler ve bilgiler edindikten turumuzun son noktası olan Yere Batan Sarnıcına geliyoruz burayı gezdikten sonra dönüş yoluna geçiyoruz.

5nci Gün; Adana’ Varış

Sabah 06.00-06.30 arası Adanadayız .Kurumumuzun Önünde Sizleri Bırakıp  Başka Bir Gezgin Adana / Çukurova Gezi Kulubü Organizasyonunda Bulusmak Üzere Vedalasıyoruz

Bu Turumuzun Tarihleri İçin Acentamızla İletişime Geçiniz

 

0535 071 75 77 – 0322 999 18 14

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ

  • Turizm Araçlarıyla Ulaşım ( Prizli , Ses Sistemli – Rahat koltuk Araçlar )
  • Yolculuk Süresince Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Yolculuk Süresince Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti
  • 2 Gece Bölgenin Kaliteli Otellerinde Konaklama ve Otelde Alınacak Olan Sabah Kahvaltısı

Acente refakati ve Araç içi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

  • Öğle yemekleri
  • Kişişel Harcamalar ve Müze / Ören yeri – Giriş ücretleri
    – Akşam Yemekleri
    – Adalar Tekne Turu