DOĞUNUN İNCİSİ GÜNÜBİRLİK MARDİN – MİDYAT

Belirtilen Tarihten Önceki Gün : Belirtilen Saatte Ofisimizin Önünde Toplanıp Hareket Ediyoruz . Ceyhan-Gaziantep ve Şanlıurfa üzerinden Mardin’ doğru yola çıkıyoruz.

Sabah 07.30 civarı İlk noktamız olan Mardin’in 30 kilometre güneydoğusunda bulunan Oğuz Köyü’nde yer almaktadır. · Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara antik kentine ulaşmış oluyoruz. Yaklaşık 30-45 dakika burada zaman geçirdikten sonra.
İkinci noktamız olan Deyrulzafaran Manastırana doğru yaklaşık 20-30 dakikalık mesadefen sonra ulaşıyoruz. 4 farklı bölmeden oluşan bu manastırı, manastırın yerel rehberi ile geztikten sonra Eski mardine doğru hareket ediyoruz. Öncelikle ilk noktamız Artukluklar döneminde yapımına başlanan ve günümüze kadar ayakta kalan Kasımiye Medresesine ulaşıyoruz. Rehberimiz ile burada bir birinden güzel resimler çekildikten sonra bir sonraki durağımız olan eski mardin sokaklarına doğru gidiyoruz. Yaklaşık 1.5-2 saat zaman geçiriyoruz ve dar sokaklarda geziyoruz. Bir sonraki durağımız olan, diller ve dinler şehri olarak da adlandırılan ,bir çok diziye ev sahipliği yapmış ( Hercai, Berivan ve Sıla ) Devlet Konuk Evi’ ne gidip orada konağı gezip eşsiz manzara eşliğinde fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Daha sonra buradan ayrıldıktan sonra Midyad çarşısında alış veriş için verilmiş serbest zamandan sonra Adana’ya dönüşe geçiyoruz. Ortalama 01.30-02.00 civarı Adana’da oluyoruz.

23 NİSAN 2023 ( BAYRAM ÖZEL ) – 749 TL

DİĞER TARİHLER İÇİN ACENTE YETKİLİMİZLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
0535 071 75 77

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ

  • Turizm Araçlarıyla Ulasım ( Prizli , Ses Sistemli – Rahat koltuk Araçlar )
  • Yolculuk Süresince Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Acente refakati ve Araç içi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

  • Öğle yemekleri
  • Kişişel Harcamalar ve Müze / Ören yeri Giriş ücretleri

 

SAYGILARIMIZLA

GEZGİN ADANA TURİZM

– 0 322 999 18 14 – 0535 071 75 77