BÜYÜK ANADOLU TURU

  • 1. Gün

Adana-Erzurum Gezisi-Sarıkamış-Kars

Değerli Misafirlerimiz ile Pazar Aksamı 22:30 civarında Belirtilen Noktada Toplanıp 22:45 te Hareket Ediyoruz . Antep-Urfa-Diyarbakir  Yol Güzergahında Alacagımız Molalarla Beraber sabah 08:00 civarında Erzurum’da olacağız. Erzurum’a varışımızla öncelikle Tarihi Taşhan’ı ziyaret edeceğiz. Daha sonra 19.yy. sonlarında Erzurum eşrafından biri tarafından yaptırılmış olan Atatürk Evi Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra bir sonraki durağımız Anadolu’daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü olan Yakutiye Medresesi‘ne geçeceğiz. Plan düzeni, dengeli mimarisi ve iri motifli süslemeleri ile Erzurum’u en gösterişli yapılarından biridir. Lala Paşa Camii gezimizden sonra Erzurumun Simgelerinden olan Selçuklu yapımı Çifte Minareli Medrese‘yi göreceğiz. Sıra Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örnekleri arasında yer alan Üç Kümbetler. Gün bitiminde Kars’a doğru yola çıkacağız. Yol Üzerinde Sarıkamış Şehitliği’ni göreceğiz. Kars’a varışımızı takiben. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama: Kars Merkezde Konaklama

  • 2. Gün

Ani Harabeleri

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Kars Keşfimize başlıyoruz. Bugünkü Rotamızda Bölgenin önemli bir merkezi olan, Yüzyıllardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve birçok savaşa tanıklık eden Ani Harabeleri‘ne geçiyoruz. Kars’a 48 kilometre uzaklıkta, Türkiye-Ermenistan sınırına yakın Arpaçay nehri kenarında bulunan kent, Ermeni Bagratuni hanedanlığı döneminde önemli bir güç ve kültür merkezi olmuştu. sonrasında Kale çevresinde tarihi yapılardan; Harakani Camii, Havariler Kilisesi (Kümbet Camii), tarihi Osmanlı Hamamlarını, tarihi Ordu Caddesini, Demir Köprüyü, Gazi Muhtar Evini ve Kafkas Harp Tarihi Müzesini kısmen yürüyüşler eşliğinde geziyoruz .Gün bitiminde Otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeğimizi ve konaklama otelimizde. Yemek sonrasında  misafirlerimiz ile Kafkas Gecesine katılıyoruz.

  • Kahvaltı:Otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır.
    Rota: Kars- Ani Harabeleri – Çıldır Gölü- Kars
  • Akşam Yemeği:Otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeği olarak sunulmaktadır…
  • Konaklama:Kars Merkezde Konaklama
  • 3. Gün

Kars Gezisi-Dönüş Yolculuğu

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Doğubayazıt’a İshakpaşa Sarayı’na hareket Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Doğubayazıt’ta alacağımız yemek sonrası Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anadolu’nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Van’a hareket. Van’da konaklama yapacağımız otele yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: açık büfe olarak alınacak, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Kars Merkez’de rehberimizin yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)

  • 4. Gün

2023 Çarşamba: Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp ilk olarak Van Tuşba KalesiTarihi Urartu Tapınakları ve Süleyman Han Camii gezilerimizi yaptıktan sonra Van Kedilerini görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz.  Kedi evinin görülmesi sonrasında Gevaş’a geçiyoruz. Van Gölü kenarında öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesi’ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz ve Ahlat’a hareket ediyoruz. Selçuklu Mezarlığı’nın görülmesi akabinde dönüş yoluna geçiyoruz .

Adana’ya Varış

Sabah saatlerinde 06.00-08.00  civarında Adanaya varıyoruz ve  başka organizasyonlarda buluşmak üzere vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

13-17 EYLÜL – 6500 TL

20-24 EYLÜL – 6500 TL

27 EYLÜL – 1 EKİM -6500 TL

4-8 EKİM -6500 TL

11-15 EKİM – 6500 TL

0535 071 75 77 – 0322 999 18 14

⚠️Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler
.
– Lüksa Araçlarla Ulaşım
– Seyahat ve Koltuk Sigortası
– Araç İçi Sıcak Soğuk İkramlar
– 3 Gece Konaklama
– 3 Akşam Yemeği ve 3 Sabah Kahvaltısı (Otelde)
– Bölgeye Özel Profesyonel Rehber
– Gezgin Adana (Çukurova Gezi Kulübü ) Refakat Hizmeti
-Kafkas Gecesi
– Akdamar Adası Tekne turu
.
⚠️Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler
.
– Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Öğle Yemekleri ve alınan içecekler
– Tüm Kişisel Harcamalar